תחומי עיסוק

צרו קשר

ירושות

בחוק הירושה נכתב כי ירושה היא העברת רכושו של הנפטר ליורש על פי הדין. מי הם היורשים ? איך מתחלק העיזבון ?
שאלות רבות בנושא ירושה מטרידות ומעסיקות את קרובי המשפחה והיורשים לאחר מותו של יקירם.
במקרים בהם מותיר אחריו המנוח צוואה מסודרת, פועלים לפי הכתוב באותה צוואה. ירושה שמתקיימת על סמך צוואתו.
מה קורה במקרים בהם לא מותיר אחריו המנוח צוואה ? באותם מקרים ,ירושתו תתבצע על פי דין.

ישנם מצבים שהטיפול בנושא ירושה מסתבך ודורש התערבות משפטית. בנקודה זאת מומלץ להתייעץ עם עו"ד המתמחה בנושא ירושות.

 עו"ד עיינה אונגר לטין מתמחה בתחום המעמד האישי , על כל רבדיו.
תוך שימת דגש על מתן מענה אישי וייחודי לכל לקוח לפי צרכיו ומטרותיו הייחודיים.

ירושות ומשפחה

פעמים רבות ישנן ירושות ששוויים הינו רב מאוד, והאופן בה ערכו את אותם ירושות מותיר פתח גדול מאוד למאבקי צדק בין היורשים הטוענים לחלקם באותם ירושות. כאמור ירושות אילו מעוררות שוב כמה רגשות מעורבים כאשר שלושה מהם המתווספים לנו לאחר ההודעה על הפטירה הינם "קנאה", "שנאה" ו"תחרות" של היורשים  ביניהם על פי מיטב המסורת היהודית המקובלת בין אנשים שיש בהם איבה עקב בעיות כספיות של ממון. במצבים קיצוניים ניתן אף לראות את הכעס הטינה והוויכוחים עוד במהלך השהות בבית חולים של האדם אשר ברור לכל כי זמנו קצוב. מחזה זה אמנם מצליח לקומם כמעט כל אדם החוזה בו, אך מאוד קשה במצבים כאלו לשמור על איפוק, הרי לא בכל יום עתיד ליפול לידו של אדם דירה, בית, מניות יקרות בחברה מצליחה ועוד.
חשוב לציין כי הריבים והכעסים סביב ירושות עשויים להתעורר גם במשפחות הכי טובות בהם כל אחד קרוב לשני מאוד, ואולי אפילו בהם המקרים האלה יותר נפוצים כאשר לכל אחד ציפיות מהשני לגבי ההבנה מה חשוב להם, וצפייה לוויתור או להבנה שאינה מתקבלת בסופו של דבר. לכן מאוד חשוב להיערך שלום לקראת הרגע בו תסתלק מהעולם בהכנת ירושות איכותיות על ידי מומחה הבקיא בתחום ויודע כיצד לסגור את כל הפינות והקצוות, בכדי שיתקיימו דברי הנפטר בטוב לב ובשלום בין היורשים מבלי להשאיר פינה של ספיקות לכוונת הנפטר.
ירושות המתבצעות באופן הראוי לא רק ששומרות על שלמות המשפחה הן אף גורמות לחיבור וקרבה של המשפחה אחד כלפי השני, ולכן מומלץ מאוד לערוך ירושות באופן מקצועי וייסודי באמת.

This site is registered on wpml.org as a development site.